خانه اخبار ایران اخبار ورزش نایب رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس کشور مطرح کرد: موفقیت کهگیلویه و بویراحمد در «بولینگ، بیلیارد و بولس»

نایب رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس کشور مطرح کرد: موفقیت کهگیلویه و بویراحمد در «بولینگ، بیلیارد و بولس»

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد ،فوادیان نایب رئیس فدراسیون فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس کشور گفت: کهگیلویه و بویراحمد یکی از بهترین استان‌های ما در مسیر توسعه رشته‌های «بولینگ، بیلیارد و بولس» بوده است.

علی‌اصغر فوادیان در مجمع انتخاباتی هیئت بولینگ، بیلیارد و بولس استان، اظهار کرد: کهگیلویه و بویراحمد یکی از بهترین استان‌های ما در مسیر توسعه رشته‌های زیرمجموعه بوده است.
فوادیان اظهار کرد: امروز ما شاهد آکادمیک بیلیارد بسیار خوب در شهر یاسوج هستیم و وجود این خانه بیلیارد می‌تواند در جهت رشته‌های دیگر بسیار مؤثر باشد.
وی افزود: در بیلیارد مدال‌های بسیار زیادی در مسابقات آسیایی و جهانی کسب‌شده است که فدراسیون بیلیارد برای المپیکی شدن این ورزش‌ها در تلاش است تا بولس و بولینگ به بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس اضافه شوند.
فوادیان بابیان اینکه حمایت از استان‌های کمتر برخوردار در دستور کار فدراسیون قرار دارد، گفت: تخفیف در هزینه‌های ورودی به مسابقات کشوری ازجمله برنامه‌های این فدراسیون برای حمایت از استان‌های کمتر برخوردار است.
وی افزود: استعدادیابی در استان جدی گرفته شود که پیشنهاد می‌شود این موضوع را از دانش آموزان شروع کنیم و یک تعامل و همکاری بین آموزش‌وپرورش و هیئت بولینگ، بیلیارد و بولس در استان ایجاد شود.
وی اظهار داشت: شرایط تجهیزات این سه رشته ازجمله میز و توپ به دلیل تحریم‌ها ناهنجار شده و هزینه‌های زیادی برای حفظ و نگهداری لازم است.
نایب رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس کشور بیان داشت: بولس و بولینگ یکی از ورزش‌های پرطرفدار خانواده‌ها است و این بازی‌ها به دلیل پوشش مناسب لباس ورزشکاران می‌توان آقایان و بانوان در کنار همدیگر بازی کنند.

این مقام مسئول از المپیکی شدن این رشته از المپیک 2024 و  حمایت مادی و معنوی فدراسیون از این رشته در استان خبر داد و خواستار نظارت بیشتر بر آکادمی بیلیارد استان و کسب درآمد از این فضای ورزشی شد .

 

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو