خانه اخبار ایران اخبار ورزش نشست بررسی روند پرداخت تسهیلات ازدواج

نشست بررسی روند پرداخت تسهیلات ازدواج

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری واطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد ،معاون سیاسی امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان به لحاظ پرداخت تسهیلات ازدواج از متوسط کشور عقب است.

نشست بررسی روند پرداخت وام ازدواج بانک‌های کهگیلویه بویراحمدبرگزارشد.

سیدمحمدکاظم نظری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ازدواج و افزایش جمعیت را از سیاست‌های راهبردی نظام و مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است دانست و گفت: به همین منظور پرداخت تسهیلات ازدواج به جوانان متقاضی در اولویت بانک‌ها قرار گیرد.

این مسؤول به مشکلات پیش‌روی جوانان برای تحقق این امر مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: به دلیل تحریم‌های دشمنان و وضعیت نامطلوب اقتصادی کشور، ازدواج جوانان با مشکلاتی مواجه بوده و هر چه جلوتر حرکت می‌کنیم وضعیت ازدواج سخت‌تر می‌شود.

وی با بیان اینکه استان جمعیتی جوانی دارد، گفت: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ازدواج شتاب‌بخشی کنند و در چارچوب قانون در پذیرش ضامن‌ سهولت به خرج دهند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دشمنان با روش‌های مختلف به دنبال ناراضی کردن ملت ایران به ویژه نسل جوان هستند و یکی از راه‌های مقابله با این توطئه‌ها خدمات‌رسانی بیشتر به آنان و شتاب در پرداخت تسهیلات ازدواج است.

این مسؤول بیان کرد: استان به لحاظ پرداخت تسهیلات ازدواج از متوسط کشور عقب است که باید با مدیریت صحیح به میانگین کشوری برسد.

سید محمد تقی علوی مدیر کل اداره کل ورزش و جوانان بر لزوم پرداخت تسهیلات ازدواج به متقاضیان تأکید کرد و گفت: بر اساس ارزیابی وزارت ورزش بانک‌های استان در پرداخت این تسهیلات ضعیف عمل کردند.

وی عنوان کرد: سال جاری جزء استان‌های آخر به لحاظ پرداختی تسهیلات ازدواج بودیم هر چند در تیر و مرداد روند پرداخت توسط بانک‌ها شکل بهتری به خود گرفت.

علوی بیان کرد: در سال گذشته به لحاظ برگزاری کارگاه، جشنواره و همایش در حوزه ازدواج رتبه دوم کشور را کسب کردیم.

مدیر کل ورزش و جوانان استان در ادامه سخنان خود از پرداخت تسهیلات ازدواج به 53 درصد متقاضیان خبر داد و گفت: طبق آمار از ابتدای سال جاری تاکنون 6 هزار و 117 نفر متقاضی دریافت تسهیلات ازدواج در سامانه ثبت‌نام کردند و 3 هزار 285 نفر تسهیلات دریافت کردند.

وی با بیان اینکه تسهیلات ازدواج برای هر نفر 15 میلیون است، گفت: دو هزار و 832 نفر در نوبت دریافت تسهیلات ازدواج هستند که از این تعداد 998 نفر در انتظار تعیین شعبه، 468 نفر در انتظار پذیرش در شعب بانک و ‌468 نفر در انتظار تکمیل مدارک هستند.

آخرین بروزرسانی ( چهارشنبه, 14 شهریور 1397 ساعت 23:32 )  

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو