خانه اخبار ایران اخبار ورزش فرماندار باشت: همه ظرفیت ها برای غنی سازی مطلوب اوقات فراغت بکار گرفته شود

فرماندار باشت: همه ظرفیت ها برای غنی سازی مطلوب اوقات فراغت بکار گرفته شود

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،حسینی فرماندار باشت در نشست ساماندهی امور جوانان باشت گفت : وقتی بحث اوقات فراغت پیش می آید از دو منظر یکی فرصت ودیگری تهدیدمی توان به آن نگاه کرد.

سید مسعود حسینی فرماندار باشت ، در رابطه با بحث تهدید افزود:درطول انقلاب دشمن روی جوانان هدف گذاری کرده که بتوانند نیروی اصلی ومحرکه ما را از تحرک بیندازند ولی دستگاه فرهنگی ما همیشه آماده باش بوده و هستند.
حسینی فرماندار باشت با بیان اینکه که باید به فکر تهدیدات داخلی باشیم تاکید کرد : با توجه به شروع تعطیلات اگر جوانان را به حال خود رها کنیم و برنامه ریزی برای اوقات فراغت آنان نداشته باشیم ممکن است از یک سو دچار یک سری ناهنجاریهایی شده و با همنشینی با رفقای بد به سمت مواد مخدر ، سرقت و یا مسائل اخلاقی کشیده شوند و از سوی دیگر اگر در خانه بمانند ممکن است دچار بیماری و امراض مختلف شوند .پس باید برنامه ریزی داشته و فرصت ایجاد کنیم که وقتهای خالی آنها پر شود.

فرماندار باشت با اشاره به اینکه شهرستان و روستا فرقی نمیکند اظهار کرد :از ظرفیت دهیاران و همچنین ورزشهای آبی و استخر نیزمیتوان استفاده کرد و این آمادگی را ایجاد کنیم که جوانان و نوجوانان بعد از اتمام امتحانات رها نشوند و فضاهارا دراختیار آنها قرار دهیم .
حسینی بیان کرد :ادارات باید خیلی از کارها رادر زمینه ورزشی ، فرهنگی ، آموزشی و …تجمیع کرده وبا تعامل و همکاری طوری برنامه ریزی کنند که از تمام ظرفیتهای شهرستان برای هدف برنامه ریزی شده، استفاده و یک کار با کیفیت بوجود آورند .فرماندار باشت از برنامه های خوب رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان باشت تقدیر و تشکر کرد .

مهدی عسکری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان باشت گفت :بهره‌گیری و غنی‌سازی مناسب اوقات فراغت به‌ویژه در بین نوجوانان و جوانان از اهمیت زیادی برخوردار است و این ایام می‌تواند به یک فرصت طلایی تبدیل شود و هم یک تهدید برای نوجوانان و جوانان باشد.
عسکری افزود: برنامه‌های مناسب اوقات فراغت، نقش مؤثری در شکوفایی استعدادهای جوانان دارد  و برنامه‌های اوقات فراغت باید بر اساس نیاز شهرستان، سلیقه قشر نوجوان و جوان و به‌صورت مهارت‌آموزی طراحی و اجرا شود.
عسکری بر لزوم تعامل و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان در این برنامه تاکید و داشت : اوقات فراغت تنها منحصر به فصل تابستان نیست و باید با برنامه‌ریزی دقیق نسبت به تداوم برنامه‌های این طرح در طول سال اقدام شودودر طرح‌ها و برنامه‌های ویژه اوقات فراغت باید به دو فاکتور مهم فرهنگی و مذهبی توجه ویژه شود و از این فرصت در راستای انتقال آموزه‌های مهم دینی و فرهنگی بهره‌گیری شود.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان باشت در پایان از علوی مدیرکل ورزش و جوانان استان جهت حمایت های مادی و معنوی از برنامه های اداره ورزش و جوانان شهرستان باشت تقدیر کرد .

 

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو