خانه اخبار ایران اخبار ورزش نخستین همایش تجلیل از پیشکسوتان کوهنوردی کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد

نخستین همایش تجلیل از پیشکسوتان کوهنوردی کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

 

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد و به نقل از روابط عمومی هیات کوهنوردی استان ،در آئینی که در سالن شهید مطهری یاسوج برگزار شد از35مربی وکوهنورد پیشکسوت وخانواده های کوهنوردان متوفی استان تقدیر شد.

محمود قلی پور رئیس هیات کوهنوردی استان در این آئین گفت: این همایش با هدف تجلیل از خدمات ارزشمند کوهنوردان و مربیان پیشکسوت کوهنوردی واستفاده از تجارب مفید آنها در زمینه کوهنوردی برگزار شد.

وی بیان داشت :هم اکنون 12باشگاه کوهنوردی استان در 14رشته در زمینه آموزش وساماندهی کوهنوردان فعالیت می کنند.

رئیس هیات کوهنوردی وصعودهای ورزشی استان افزود: در یکسال گذشته 963نفر در دوره های آموزشی کوهنوردی شرکت و14نفر موفق به اخذ مدرک رسمی مربیگری درجه3کشوری شدند.

وی گفت: همچنین 2دوره مربیگری درجه 3 کشوری برای آقایان وخانمها به میزبانی استان برگزار شد.

قلی پور با اشاره به اینکه بیشترین ورزشکار فعال در ورزشهای همگانی مربوط به کوهنوردی است گفت: هم اکنون 810کوهنورد سازمان یافته در استان فعالیت می کنند.

وی افزود: در سال گذشته 60کوهنورد استان به قله دماوند وقلل خارج از کشور صعود کردند.

رئیس هیات کوهنوردی وصعودهای ورزشی استان ادامه داد: آموزش و توسعه باشگاه های ورزشی،اجرای برنامه های همگانی کوهنوردی،مسابقات ورزشی واعزام به مسابقات وهمایشهای ملی وبین المللی و تجهیز ونگهداری سالن های دیوار نوردی استان را از مهمترین برنامه های هیات کوهنوردی در سال 98اعلام کرد.

در این آئین مدیرکل ورزش وجوانان استان گفت:ظرفیتهای کوهنوردی استان در کشور ودنیا از اهمیت بالایی برخوردار است

سیدمحمدتقی علوی افزود:ضرورت دارد از تمامی ظرفیتها وتهدیدها برای توسعه ورزشهای همگانی ومشارکت فعال خانواده ها استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه کوهنوردان اولین کسانی بودند که درحادثه هوایی یاسوج به محل حادثه صعود کردند اظهار داشت: بیش از 2هزار و500نفر روز از کوهنوردان برای آرامش خانواده های حادثه دیده ایثارگرانه فعالیت کردند.

مدیرکل ورزش وجوانان استان همچنین تصریح کرد : در سال گذشته برای تجهیز تنها سالن دیوارنوردی استان در یاسوج مبلغ 6میلیارد ریال هزینه شد که امید است در آینده شاهد موفقیتهای هیات کوهوردی استان در رشته های صخره نوردی ودیوارنوردی در عرصه قهرمانی باشیم.

در این همایش که با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی وهنری همراه بود با اهداء تندیس وجایزه از35پیشکسوت کوهنورد استان تجلیل شد.

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو