خانه اخبار ایران اخبار ورزش فاضلی خبر داد: توسعه ورزش لنده با همکاری بنیاد علوی

فاضلی خبر داد: توسعه ورزش لنده با همکاری بنیاد علوی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

توسعه ورزش لنده با همکاری بنیاد علویبه گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،فاضلی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان لنده از برگزاری مسابقات ورزشی در این شهرستان با همکاری بنیاد علوی خبر داد.

محمود فاضلی ،رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان لنده با بیان این خبر افزود:

در راستای ایجاد فضای نشاط و سلامت در دو حوزه همکاری در برگزاری مسابقات ورزشی و همچنین ایجاد زیرساخت های ورزشی تفاهماتی بین اداره ورزش و جوانان و بنیاد علوی منعقد و به مرحله عمل و اجرا رسیده است.

فاضلی ،رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان لنده ادامه داد:

چند سالی است که شهرستان لنده پس از قلعه گنج کرمان پایلوت توسعه همه جانبه قرار گرفته است که در این راستا تجربیات قلعه گنج ، مسئولین بنیاد مستضعفان را در جهت اقدامات بعدی در دیگر مناطق از جمله شهرستان لنده همراهی می کند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان لنده اظهار داشت:

یکی از محورهای طرح آبادانی و پیشرفت شهرستان لنده مربوط به توسعه زیرساختهای ورزش و برگزاری مسابقات ورزشی است که در این زمینه بنیاد علوی ضمن انعقاد تفاهم نامه هایی که با متولی رسمی ورزش از وزارت ورزش تا اداره کل ورزش و جوانان و نهایتا اداره ورزش و شهرستان لنده صورت گرفت ، در مرحله عمل و اجرای تفاهمات اقداماتی انجام داده است.در راستای ایجاد فضای نشاط و سلامت در دو حوزه همکاری در برگزاری مسابقات ورزشی و همچنین ایجاد زیرساخت های ورزشی این تفاهمات منعقد و به مرحله عمل و اجرا رسیده است.

برگزاری مسابقات ورزشی

محمود فاضلی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان لنده که وظیفه ی اجرای مسابقات را با حمایت بنیاد علوی برعهده داشت از برگزاری جشنواره ورزشی تحت عنوان جام علوی به مناسبت دهه ولایت به همت اداره کل ورزش و جوانان استان و شهرستان با حمایت ویژه بنیاد علوی خبر داد.

رییس اداره ورزش و جوانان لنده همچنین از برگزاری مسابقات سطح استانی با حضور ورزشکارانی از رشته های کاراته، کشتی، کونگ فو، بدمینتون و تکنواندو خبر و یاد آور شد :برگزاری مسابقات در سطح منطقه ای و شهرستانی در رشته های فوتسال، والیبال، هندبال، شطرنج، همایش پیاده روی،تنیس روی میز، دومیدانی،شنا، طناب کشی و چوبکشی است.

تفاهمات ورزشی برای مقابله با آسیب های اجتماعی

برگزاری موفق بازی ها و استقبالی که از آن شد ما را بر آن داشت به سراغ مدیر کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد برویم و آخرین جزئیات از تفاهمات بنیاد علوی و اداره ورزش و جوانان را پیگیری کنیم.

سید محمد تقی علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد گفت : دربی سیاست های کلی وزارت ورزش و جوانان تلاش کرده‌ایم تا تعامل با بخش‌های مختلف دستگاه ها و حتی بخش خصوصی را داشته باشیم که فضای بیشتری برای گسترش ورزش با توجه به آسیب‌های اجتماعی و معضلات اجتماعی و اعتیاد که گریبانگیر جوانان است ایجاد شود .

علوی ،مدیر کل ورزش و جوانان استان ادامه داد : در راستای رسیدن به این اهداف تفاهم نامه هایی با بنیاد علوی انعقاد کردیم که در یک بخش تفاهم‌نامه‌ای در مورد ایجاد زیرساخت‌ها با استانداری و بنیاد علوی ایجاد کردیم و در یک بخش مهم دیگر از طریق وزارتخانه با بنیاد علوی تفاهم‌نامه ایجاد کردیم که خوشبختانه در هر دو مورد توانستیم در بحث زیرساخت‌ها موفق عمل کنیم .

علوی افزود : یکی از این تفاهم نامه ها در زیرساخت ها مربوط به ایجاد ۶ زمین چمن مصنوعی در روستاهای شهرستان لنده بوده است که در یک مورد تاکنون چمن احداث و آماده افتتاح است و در 5 مورد دیگر هم احداث این چمن های مصنوعی در دست اقدام است.

مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد : در راستای برگزاری مسابقات هم خوشبختانه بنیاد علوی در دو بخش مسابقات شهرستانی و استانی در رده های مختلف سنی بانوان و آقایان بخشی از هزینه ها را متقبل شده است و در راستای همین تفاهم نامه و اجرای مسابقات هیئت های استانی را ترغیب کردیم که مسابقات استانی را در شهرستان لنده برگزار کنند.

علوی تصریح کرد: البته قبل از مسابقات آسیب شناسی کردیم که آیا شهرستان لنده ظرفیت برگزاری مسابقات استانی را دارد یا نه؟! که در نهایت ان به این نتیجه رسیدیم که مسابقات استانی چند رشته ورزشی در آن شهرستان برگزار گردد و برگزاری این مسابقات را مدیر ورزشی شهرستان بر عهده داشتند.

مدیر ارشد ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد اضافه کرد:البته در راستای اجرای دقیق و مسئولانه تفاهم نامه ، ما هم سهم خود را در زمینه هزینه برگزاری مسابقات پرداخت کردیم .

علوی ادامه داد:در راستای تفاهم نامه ای که در سطح کلان داشتیم چند روستا به وزارت ورزش معرفی شد که بدون هماهنگی بود و در واگذاری زمین به مشکل برخورد کردیم چرا که گویا اهالی روستا در اهدای زمین تعلل کردند و نتوانستیم کار احداث را به سرانجام برسانیم .

وی گفت : یکی دیگر از موضوعات ، تفاهم نامه ای برای تهیه برخی وسایل سرمایشی توسط بنیاد علوی بود که خوشبختانه تعدادی کولر توسط این بنیاد خریداری شده و تحویل مدیر ورزش شهرستان و نصب گردید ضمن اینکه سهم ما درتهیه این اقلام از محل ماده ۹۴ تامین شد .

علوی در پایان گفت : با توجه به موضوعات تفاهمات ، آینده خوبی را در همکاری های اداره ورزش و جوانان و بنیاد علوی پیش بینی می کنیم و امیدواریم همچنان تفاهمات و تعاملات بیشتر شود

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو