خانه اخبار ایران اخبار ورزش نظری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دنا : سنگ اندازی می‌کنند و دوست دارند «علوی» نباشد تا به منافع خود برسند

نظری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دنا : سنگ اندازی می‌کنند و دوست دارند «علوی» نباشد تا به منافع خود برسند

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF
سنگ اندازی می‌کنند و دوست دارند «علوی» نباشد تا به منافع خود برسند

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،مهدی نظری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دنا گفت: سنگ اندازی می‌کنند و دوست دارند «علوی» نباشد تا به منافع خود برسند،3 سرای کوهنوردی طی 8 سال فقط اسکلتش ساخته شد، توریسم ورزشی موضوعی که در سی سخت جدی گرفته شد، هیات ها از جذب اعتبارات اظهار تعجب می‌کنند.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دنا گفت: مهم‌ترین موضوعی که علوی در مورد شهر سی سخت حمایت کرد و آن را جدی گرفت بحث توریسم ورزشی است. در توریسم ورزشی، بحث جذب تیم‌های ملی و باشگاهی برای اردو زدن مدنظر قرار می‌گیرد که این جذب به لحاظ اقتصادی و ورزشی منفعت‌هایی برای شهرستان ایجاد می‌کند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دنا گفت: اعتباراتی که در سال 97 با حمایت علوی جذب شد در طول 8 تا 10 سال اخیر بی سابقه بوده است.
مهدی نظری بیان کرد: در خصوص زیرساخت‌های ورزشی، تعداد 5 سالن ورزشی در روستاهای بخش پاتاوه و مرکز شهرستان ایجاد شد. دو سالن در روستای بن زرد و بادنگان افتتاح شده است. در زمستان 97 در شهر سی سخت خانه جوان کلنگ زنی شد و در هفته تربیت بدنی افتتاح خواهد شد.
نظری ابراز کرد: سرای کوهنوردی که طی 8 سال گذشته فقط اسکلتش ساخته شده بود، در اسفند 96 با اعتباراتی که علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان جذب کرد، در 10 ماه ساختمان سرای کوهنوردان به اتمام رسید، در سال 98 نیز اعتبارات ملی درخواست و جذب شده و انشالله سرای کوهنوردان به بهره برداری خواهد رسید.
وی خاطرنشان کرد: در خصوص محوطه سازی مجموعه ورزشی سی سخت نیز اعتبارات خوبی جذب شده و در آینده‌ای نزدیک کار ساخت و ساز شروع خواهد شد.
توریسم ورزشی موضوعی مهم در رشد ورزش سی سخت
نظری تصریح کرد: مهم‌ترین موضوعی که علوی در مورد شهر سی سخت حمایت کرد و آن را جدی گرفت بحث توریسم ورزشی است. در توریسم ورزشی، بحث جذب تیم‌های ملی و باشگاهی برای اردو زدن مدنظر قرار می‌گیرد که این جذب به لحاظ اقتصادی و ورزشی منفعت‌هایی برای شهرستان ایجاد می‌کند.
وی تاکید کرد: سی سخت شهرستانی است که به لحاظ جغرافیایی بالاترین ارتفاع از سطح دریا را در کشور دارد و ظرفیت خوبی برای استفاده تیم‌ها از هوای پاک و آب و هوای خوب را دارد. از طرفی با ورود تیم‌ها به سی سخت قطعاً استعدادیابی و راهیابی جوانان شهرستان به تیم‌های ملی سهل الوصول تر خواهد شد.
وی افزود: اردوی تیم ملی کبدی را در سی سخت داشتیم، در شهریور ماه نیز مجدداً تیم ملی کبدی در سی سخت اردو می زند و تفاهم نامه‌ای با تیم ملی کبدی بسته شده است که هزینه‌ای پرداخت شود و در اینجا حضور داشته باشند.
نظری بیان کرد: همچنین اردوی تیم ملی فوتسال ناشنوایان مردان، اردوی تیم ملی تنیس روی میز رده 13 سال را از 25 شهریور تا 31 شهریور داریم.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دنا خاطرنشان کرد: قطعاً با فعالیت توریسم ورزشی، شاهد پیشرفت هر چه بیشتر ورزش شهرستان به لحاظ قهرمان پروری و افزایش زیرساخت‌ها خواهیم بود.حدود 4 مکان ورزشی داریم، 5 چمن مصنوعی را در دست احداث داریم که ماه آینده پیمانکار مشخص خواهد شد. حضور رئیس فدراسیون اسکواش کشور سلیمانی که در سی سخت و مشاهده وضعیت خوب شهر سی سخت باعث شد برنامه ریزی برای احداث یک مجموعه اسکواش و یک فضا و مکان برای اردوهای تیم اسکواش درنظرگرفته شود.
نظری در ادامه گفت: همچنین فراهم آمدن زیرساخت‌های لازم، فضایی فراهم می‌کند که دین خود را در بحث آسیب‌های اجتماعی و آموزش بپردازیم و جدی‌تر فعالیت کنیم و روند رو به کاهش آسیب‌ها را در جوانان شاهد باشیم.
وی به بحث قهرمان پروری پرداخت و بیان کرد: در بحث قهرمان پروری، پیش از این 160 بیمه کننده نیروی سازمان یافته داشتیم ، الان حدود 1500 نیروی سازمان یافته بیمه شده داریم. با حضور تیم کبدی در سی سخت یکی از جوانان از شهرستان دنا به تیم جذب شد و الان در تیم ملی و در ارودی تیم ملی حضور دارد.
ورزش دنا دچار خواب آلودگی بود
نظری افزود: سامان پاکباز، سحر ضیایی در رشته دو و میدانی، پریسا جهان فکر از سی سخت در رشته‌های وزنه برداری 3 مدال طلا را کسب کرد، در مسابقات کشور چین در بین 32 ورزشکار در رتبه هشتم قرار گرفت، در مسابقات کشوری همین امسال هم مدال طلا کسب کرد.
وی در خصوص تغییر وضعیت ورزش شهرستان دنا در سال‌های اخیر گفت: ورزش دنا پیش از این دچار یک خواب آلودگی شده بود، نه ورزش همگانی توسعه پیدا می‌کرد، همینطور دغدغه‌هایی که ورزشکارها در مورد اماکن ورزشی و زیرساخت‌ها داشتند باعث دلسردی ورزشکارها شده بود. با علوی صحبت کردیم و تنها کسی هست که صداقت در گفتارش بود و به آنچه که گفت عمل کرد علوی بود، اعتباری برای تعمیرات اماکن قرار دادند و حدود 50 درصد مشکلات اماکن و نواقصات را برطرف کردیم و امسال هم اعتبارات خوبی جذب کردیم که امیدواریم بقیه نواقص رفع شود.
وی ابراز کرد: همچنین اعتبارات خوبی برای هیات‌ها درنظر گرفته شد، هیاتی که نهایتاً 10 میلیون تومان در طول سال دریافت می‌کرد، الان اعتبارات خوبی دریافت می‌کنند طوری که حتی هیات‌ها از این اعتبارات اظهار خوشحالی و تعجب می‌کنند.
افزایش نیروهای سازمان یافته از 160 نفر به 1500 نفر
نظری تصریح کرد: همان مکانی که طی 8 سال فقط اسکلت سازی شده بود و مخروبه بود، الان ساخته شده. تیم‌های رزمی ما فضایی برای خود نداشتند، ولی الان چند ماه است به راحتی و بدون دغدغه تمرین می‌کنند و راضی هستند. بعد از 15 سال برای هیات کشتی ما تزریق خوبی صورت گرفت، 2 رو تشک خیلی خوب برایشان خریداری و پهن شد. این‌ها باعث شد آمار نیروهای سازمان یافته از 160 نفر به 1500 نفر برسد.
نظری در ادامه بحث اعتبارات هیات‌ها تاکید کرد: قبلاً اعتبارات شاید در سال حدود 10 میلیون تعلق می‌گرفت ولی الان ممکن است 200 میلیون تومان تعلق بگیرد. چون علوی نیروی وزارت است و به دلیل تخصصی که دارد می‌تواند اعتبارات را جذب کند. همه اینها با حضور مدیر کل ورزش و جوانان استان است، اگر علوی نباشد کشتی ورزش دوباره به گل می‌نشیند.
از نماینده‌ها زارعی، تاجگردون، هاشمی انتظار حمایت داریم.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دنا درباره حواشی ایجاد شده در اداره کل ورزش گفت: در مورد حواشی ایجاد شده در اداره ورزش، انتظاراتی که از مسئولین، استاندار، نماینده‌ها زارعی، تاجگردون و هاشمی داریم این است که وقتی کسی بر سر کار می‌آید که با ورزش این استان آشنا است، از کم و کیف، کمبودها و ضعف‌ها، نواقصات و مشکلات کم و بیش با خبر است حمایت کنند.
وی خاطرنشان کرد: قطعاً وقتی نیرویی در کنار ایشان با کار آشنا باشد حمایت می‌شود، اما گاهی نیروهایی وجود دارند که منافع شخصی‌شان را در خطر می‌بینند و به تخریب مدیر توانمند دامن می‌زنند. انتظار داریم عملکرد علوی را در نظر بگیرید و به کسانی که به دلایلی نتوانستند خود را با مجموعه وفق دهند و کنار گذاشته شده‌اند و می‌خواهند دم از تخریب مجموعه ورزش استان بزنند بها داده نشود.
قسم می‌خورم با وجود علوی سی سخت بهتر شناخته شد
نظری اذعان داشت: به جرأت قسم می‌خورم که با وجود علوی سی سخت بهتر شناخته می‌شود، ظرفیت‌هایی که در بخش پاتاوه است دیده شد، الان حدود 4 سالن در پاتاوه داریم، سالن‌ها در روستای باک تمنک، دشت رز، دره بهنیاء در بهرام بیگی تا سه ماه آینده افتتاح خواهد شد که به توسعه ورزش پاتاوه کمک کرد.
افرادی برای علوی سنگ اندازی می‌کنند
وی گفت: سال 99 نیز قرار است استخر شهر پاتاوه افتتاح شود. سالن ورزشی پاتاوه بعد از 14 سال امسال حدود 50 میلیون هزینه شده است، اما در این بین کسانی هستند که سنگ اندازی می‌کنند و دوست دارند علوی نباشد تا به منافع خود برسند. به فرموده امام خمینی رهبر کبیر انقلاب نباید بگذارید شیاطین پست‌های کلیدی را بدست بگیرند

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو