خانه اخبار ایران اخبار ورزش پیام تبریک علوی مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد مناسبت هفته جهادکشاورزی

پیام تبریک علوی مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد مناسبت هفته جهادکشاورزی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF
پیام تبریک علوی مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد مناسبت هفته جهادکشاورزی

 

 

 

 

 

 

علوی مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد در پیامی فرا رسیدن هفته ی جهاد کشاورزی را تبریک گفت .

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،علوی مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد در پیامی فرا رسیدن هفته ی جهاد کشاورزی را تبریک گفت .
در متن تبریک سید محمد تقی علوی ،مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه بویراحمد آمده است
به نام خدا
۲۱ خرداد آغاز هفته جهاد کشاورزی و ۲۷ خرداد سالروز تأسیس جهاد سازندگی به فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) را که یادآور مجاهدت ها و زحمات شبانه روزی جهادگران در سالهای آغازین انقلاب اسلامی و در عرصه های تولید و سازندگی در طول سالهای بعد از پیروزی انقلاب و حضور موثر در صحنه های دفاع مقدس است را به تمامی جهاد گران عزیز و خدوم وخانواده بزرگ جهاد کشاورزی و کشاورزان و زحمت کشان و بهره برداران بخش کشاورزی استان کهگیلویه وبویراحمد تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
به دنبال فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی، اقشار مختلف مردم جهت محرومیت زدایی بسیج شدند. خدمات ارزنده جهاد سازندگی علاوه بر سازندگی و آبادانی مناطق محروم کشور در طول هشت سال دفاع مقدس، از نقش موثر این نهاد انقلابی در حفظ استقلال و تمامیت ارضی ایران حکایت دارد، و وزارت جهاد سازندگی در سال 79 پس از ادغام با وزارت کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی نام گرفت.
از سویی دیگر کشاورزی در بسیاری از کشورها محور توسعه قرار گرفته و در ایران نیز این بخش از اهمیت بسزایی برخوردار است و می تواند نقش عمده‌ای در رونق اقتصادی داشته باشد و محصولات آن می تواند به عنوان یکی از صادرات غیر نفتی باشد.
جایگاه کشاورزی در آموزه های دینی و فقه اسلامی، بسیار مورد توجه و تأکید قرار گرفته است و احکام مربوط به این کار مقدس برای مؤمنین و مسلمین تشریح شده است، یکی از آن احکام، زکات است که شکرانه نعمتی است که خداوند به کشاورز داده است.
ایران اسلامی نیز به عنوان کشوری صاحب تمدن کهن، دارای پیشینه درخشان در زمینه کشاورزی بوده است.
پس از انقلاب اسلامی ایران نیز هدف و تلاش مسئولان در این راستا قرار گرفت که کشور در تولید محصولات کشاورزی و به ویژه محصولات راهبردی مانند گندم به خودکفایی کامل برسد و پس از پایان دفاع مقدس نگاه مسئولان نظام به تدوین و به کارگیری برنامه های توسعه برای اقتصاد و به ویژه در بخش کشاورزی جلب شد.
یکی از راه کارهای مهم برون رفت از برخی بحران های اجتماعی مانند بی کاری و ایجاد فرصت های شغلی، کشاورزی است. در بیان اهمیت بخش کشاورزی در اقتصاد یک کشور، کافی است بدانیم که بخش کشاورزی، عمده نیازهای غذایی جمعیت کشور را تأمین می کند و جمعیت قابل توجهی برای اشتغال کشور در گرو این بخش است.
امروزه کشاورزی به عنوان یک رشته علمی و مجهز به فن آوری روز، نقش اساسی در رشد همه جانبه کشور و استقلال آن ایفا می کند که این مهم، با تربیت نیروهای متخصص و متعهد امکان پذیر است.
اینجانب ضمن گرامیداشت و تبریک هفته جهاد کشاورزی به تمامی کشاورزان نستوه و فداکار ،تلاشگران عرصه جهاد کشاورزی ،تولید کنندگان ،بهره برداران ،سربازان عرصه کار و تلاش و سازندگی ،کارشناسان و متخصصان عزیز و تلاشگران عرصه تولید محصولات کشاورزی و دامی به خصوص مدیریت و کارکنان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه وبویراحمد صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
سید محمد تقی علوی
مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد
 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو