خانه اخبار ایران اخبار ورزش رئیس هیئت قایقرانی استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد: قایقرانی در شهرستان کهگیلویه راه اندازی می شود

رئیس هیئت قایقرانی استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد: قایقرانی در شهرستان کهگیلویه راه اندازی می شود

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF
قایقرانی در شهرستان کهگیلویه راه اندازی می شود

 

 

 

 

 

 

رئیس هیات قایقرانی استان کهگیلویه و بویراحمد از راه اندازی رشته مهیج و مدال آور قایقرانی در شهرستان کهگیلویه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد ، رئیس هیات قایقرانی استان کهگیلویه و بویراحمد از راه اندازی رشته مهیج و مدال آور قایقرانی در شهرستان کهگیلویه خبر داد.

رئیس هیات قایقرانی استان کهگیلویه و بویراحمد در سفر یک روز خود به شهرستان کهگیلویه ضمن نشست با رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان کهگیلویه از رودخانه خروشان مارون در حاشیه روستاهای پس دزد،قلعه گل،گاودانه،روستای چم آسیاب و سه گدار بازدید کرد.
سید احمد گنجی ،رئیس هیات قایقرانی استان هدف از سفر به شهرستان کهگیلویه را شناسایی زیر ساخت های کهگیلویه از نظر منابع آبی نظیر استخر،رودخانه و دریاچه عنوان و افزود : در بازدیدی که به همراه رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کهگیلویه از رودخانه مارون و روستاهای حاشیه آن داشتیم مکان های مورد نظر شناسایی شد.
رئیس هیات قایقرانی استان ادامه داد: به زودی جهت استعدادیابی و راه اندازی این رشته ورزشی تعدادی از مربیان ملی را به این شهرستان اعزام خواهیم کرد.
سید احمد گنجی با بیان اینکه در سال جاری و در اولین فرصت یک دوره کلاس مربیگری و یک دوره کلاس داوری در شهرستان کهگیلویه برگزار می شود افزود:با راه اندازی این رشته در کهگیلویه تعدادی قایق و تجهیزات قایق رانی به کهگیلویه اهداء خواهد شد و تیم های منتخب کهگیلویه می توانند در مسابقات استانی و لیگ های کشوری شرکت کنند.
گنجی بیان داشت:شهرستان کهگیلویه با توجه به مجاورت با دو سد بزرگ کوثر و مارون و همچنین رود خانه های پر آب و شرایط آب و هوای در فصل زمستان پتانسیل این را دارد که کمپ زمستانه اردوهای تیم های ملی ایران باشد.
وی اظهار داشت :رونق ورزش از جمله ورزش قایقرانی که جنبه تفریحی و توریستی دارد موجب جذب توریسم ورزشی از استان های همجوار می گردد و به تبع آن باعث رونق اقتصادی در کهگیلویه بزرگمی شود.
رئیس هیات نجات غریق استان کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد:جهت تحقق این اهداف نیاز به همکاری نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی وعلوی مدیر کل ورزش و جوانان و سایر مسئولین استانی و شهرستانی می باشد.
سید احمد گنجی در پایان بابیان اینکه ،در سال ۹۸ یاسوج میزبان ۵ اردوی تیم ملی قایقرانی اسلالوم و گچساران میزبان ۲ اردوی قایقرانی در رشته کانوپولو بوده،عنوان کرد: تیم قایقرانی استان در مسابقات استعداد های برتر سال ۹۸ به مقام اول کشوری در بخش آقایان رسید

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو