خانه اخبار ایران اخبار ورزش روی خط با محمود قلی پور رئیس هیات کوهنوردی استان کهگیلویه وبویراحمد

روی خط با محمود قلی پور رئیس هیات کوهنوردی استان کهگیلویه وبویراحمد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF
روی خط با محمود قلی پور رئیس هیات کوهنوردی استان کهگیلویه وبویراحمد

 

 

 

 

 

 

قلی پور رئیس هیات کوهنوردی استان در گفتگو با پایگاه خبری ورزش و جوانان استان به تشریح برنامه ها و عملکرد هیات کوهنوردی استان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،قلی پور رئیس هیات کوهنوردی استان در گفتگو با پایگاه خبری ورزش و جوانان استان ضمن معرفی خود به تشریح برنامه ها و عملکرد هیات کوهنوردی استان پرداخت.
دبیر تربیت بدنی و سابقه تصدی کارشناس تربیت بدنی شهرستان، رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی آموزش و پرورش استان ، کارشناس مسئول پایگاه ورزش قهرمانی، رئیس اداره امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان، داوری مسابقات قهرمانی دانش اموزان کشور در رشته های کشتی، هندبال و آمادگی جسمانی و مربیگری تیم های مختلف ورزشی استان در رقابتهای قهرمانی استان و کشور را دارم.
تقریبا از سال 1360 کوهنوردی را به صورت آماتوری شروع نموده و از سال 1371 بعنوان رشته اصلی و حرفه ای به کوهنوردی پرداخته ام. در طول سالیان گذشته به عنوان رئیس هیأت های مختلف ورزشی در شهرستان ها و به عنوان رئیس انجمن ورزشی دانش آموزی استان رشته کشتی و هندبال و کوهنوردی و آمادگی جسمانی و همچنین دبیر هیأت هندبال و کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فعالیت داشته ام.
در تاریخ 23/03/96 در مجمع انتخابات هیأت کوهنوردی استان با عنایت و اعتماد کوهنوردان، اداره کل ورزش و جوانان استان و ریاست محترم فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور و با اکثریت آرا به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیأت انتخاب گردیدم. با عنایت به اهمیت آموزش و تاثیر آن در توسعه کوهنوردی استان و همچنین توانمندی و دانش افزایی مربیان و بالابردن سلامت و امنیت کوهنوردان آموزش دیده و مجهز به دانش روز، اولویت اول کاری من در برنامه چهارساله هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان آموزش و اولویت دوم استعدادیابی و توسعه و پشتوانه سازی می باشد و الحمدالله با حمایت و پشتیبانی مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان، ریاست محترم فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور و همچنین به کمک اعضاء محترم هیأت استان و هیأت های شهرستان ها و همه کوهنوردان و پیشکسوتان و مربیان توانستیم گامهای بسیار خوبی در راه تعالی کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان برداریم که در زیر مورد اشاره قرار خواهند گرفت.
 1. در ابتدا جا دارد که یادی کنیم از سانحه دلخراش سقوط هواپیمای خط تهران یاسوج( 29/11/96) که تعدادی از هموطنان ما در این حادثه جان خود را از دست دادند، روحشان شاد و نامشان جاوید. کوهنوردان استان نیز در همان ساعات اولیه حادثه در محل حاضر و همراه با سایر نیروهای امدادی ملی و استانی، تا پایان کامل عملیات جستجو و امداد (تیرماه97) و در شرایطی بسیار سخت و طاقت فرسا و در ارتفاع 4000 متری رشادت و همکاری بینظیری از خود نشان داده که قابل تقدیر و ستایش می باشد.
 2. رتبه کلی استان در سال 1395 در میان استان های کشور 31 بوده که به ترتیب در سال 1396 به رتبه 29 و در سال 1397 به رتبه 18 ارتقاء یافته و انشاء الله که درسال 1398 که هنوز اعلام نشده بتوانیم رتبه بالاتری کسب نمائیم.
 3. در زمینه برگزاری دوره های کارآموزی و پیشرفته و کارگاههای آموزشی در سال 1396 تعداد 233 نفر در قالب 31 دوره ( شامل 143 نفر آقا و 90 نفر بانو)، در سال 1397 تعداد 963 نفر در قالب 89 دوره (697 نفر آقا و 266 نفر بانو) که ( با ارزیابی فدراسیون در این سال مقام اول را در کشور بدست آوردیم) و در سال 1398 تعداد 850 نفر در قالب 74 دوره (شامل 546 نفر آقا و 304 نفر بانو)آموزش های مختلف در زمینه کوهنوردی و صعودهای ورزشی را فرا گرفتند. البته ذکر این نکته ضروری است که تقریبا 30 درصد از دوره های پیش بینی شده در سال 1398 به دلیل شیوع کرونا برگزار نگردید.
 4. تعداد بیمه شدگان پایه ورزشی هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان در سال 1395 تعداد 452 نفر شامل ( 359 آقا و 93 بانو)، در سال 1396 تعداد 744 نفر شامل(500 آقا و 244 بانو)، در سال 1397 تعداد 804 نفر شامل (558 آقا و 246 بانو) و در سال 1398 تعداد 932 نفر شامل (590 آقا و 342 بانو) می باشد.
 5. در زمینه میزبانی دوره های مختلف مربیگری و داوری در سطح ملی در سال 1396 هیچگونه میزبانی نداشته و در سال 1397 تعداد 3 کلاس و در سال 1398 تعداد 3 کلاس به میزبانی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار گردید. در سال 1399 تاکنون یک دوره برگزار گردیده که با توجه به پتانسیل استان، انشاءالله بتوانیم این دوره ها را به تعداد بیشتری برگزار نماییم.
 6. با حمایت مدیر کل ورزش و جوانان استان مسابقات اسکای رانینگ از سال 1398 با برگزاری یکدوره مسابقه آقایان و یکدوره مسابقه بانوان برگزار و همچنین تیم اسکای رانینگ آقایان و بانوان استان در دو نوبت ( مرداد و بهمن) به مسابقات کشوری اعزام گردید و با همت دوندگان هم استانی توانستیم مقام چهارم کشور را در هر دو رده بدست بیاوریم و باتوجه به اینکه اولین بار بود که در مسابقات یاد شده شرکت نمودیم کسب مقام قابل توجه می باشد.
 7. در زمینه استعدادیابی نیز دو نوبت در سال 1397 و 1398 در قالب اردوی آموزشی و انتخابی استان برگزار گردیده و تیم های استان نیز در هر دو سال به مسابقات اعزام گردید.
 8. همچنین در سال 1397 در دو نوبت در مسابقات قهرمانی سنگنوردی نونهالان و نوجوانان کشور شرکت نمود.
 9. در سال 1397 با پی گیری و حمایت مدیر کل ورزش و جوانان استان و همچنین تخصیص اعتبار توسط ریاست محترم فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور دیواره سنگنوردی شهرستان بویراحمد ( سالن سنگنوردی یاسوج) احداث و افتتاح گردید که با توجه به وجود استعدادهای ناب و با جرأت در این دیار، کار بسیار خوبی در خصوص توسعه سنگنوردی در استان بوده و بیشترین تعداد مدال قهرمانی در این رشته نیز وجود دارد.
 10. باتخصیص اعتبار از طرف مدیرکل محترم ورزش و چوانان استان تعدادی از تجهیزات تیمی و انفرادی جهت تجهیز تیم امداد و نجات استان کوهستان این هیأت ( شامل: 3تخته چادر ارتفاع درجه یک فرینو- 6جفت کفش ارتفاع درجه یک فیتول – سه دستگاه بی سیم موتورلا – یک دستگاه جی پی اس گارمن 64 اس به ارزش تقریبی 600.000.000 ریال ) خریداری و به عنوان اموال ثابت در هیأت نگهداری و در ماموریت های مختلف امداد و نجات از آنها استفاده می گردد.
 11. همچنین از محل اعتبارات تخصیصی از طرف اداره کل ورزش و جوانان استان بخشی از تجهیزات اداری مورد نیاز هیأت ( شامل یکدستگاه پرینتر – یکدستگاه اسکنر – یک دستگاه فاکس – یک دستگاه مودم و اشتراک اینترنت – یکدستگاه لپ تاپ – تعدادی وسایل پذیرایی و بازسازی کامپیوتر رومیزی هیأت، جمعا به ارزش تقریبی 150.000.000 ریال) خریداری گردید.
 12. در زمینه اطلاع رسانی و حضور در فضای مجازی این هیأت در سال 1397 نسبت به راه اندازی سایت هیأت به آدرس اینترنتیhttps://kbmount.ir/ که همچنان فعال می باشد.
 13. جهت ارتباطات سریعتر و حل مشکل کوهنوردان در زمینه مکاتبات هیدت استان در سال 1397 با حمایت و توجه خاص فدراسیون به سیستم اتوماسیون اداری با فدراسیون متبوع مجهز که تقریبا تمامی مشکلات هیأت و کوهنوردان در زمینه مکاتبات و نامه نگاری مرتفع گردید.
 14. همچنین با اختصاص بودجه از طرف اداره کل ورزش و جوانان استان سیستم اتوماسیون اداری این هیأت با اداره کل ورزش و جوانان استان و ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها و سایر هیأت های ورزشی استان برقرار گردید و کار دریافت و ارسال بخشنامه ها و سایر مکاتبات بسیار راحت و در کمترین زمان ممکن انجام می پذیرد.
 15. حمایت از اجرای طرح سیمرغ توسط کوهنوردان هم استانی.
 16. اجرای همایش های کوهپیمایی خانوادگی و کارکنان ادارات و نهادهای مختلف در طول سال های 96، 97 و 98 و استمرار آن در سال 1399.
 17. اجرای جشنواره های فرهنگی و ورزشی بانوان شاغل در ادارات و خانه دار در سال 98.
 18. برگزاری اولین همایش تجلیل از پیشکسوتان و فعالان کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان درخرداد ماه سال 1398 و اعزام نمایندگان پیشکسوتان استان به همایش کشوری 30 خرداد سال 98 .
 19. اعزام تیم منتخب کوهنوردی استان به صعودهای سراسری اعلامی از طرف فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور طی سال های 1396 و 1397 و 1398.
در پایان ضمن تشکر مجدد از کلیه کسانی که در راه توسعه و گسترش کوهنوردی و فعالیت های زیرمجموعه یاری داده اند، از همه کوهنوردان تقاضامندیم که در راستای اهداف و بخشنامه های فدراسیون متبوع و با عضویت در باشگاه های رسمی و دارای مجوز و رعایت اصول صحیح کوهنوردی و پروتکل های بهداشتی اقدام به فعالیت نموده تا خدای ناکرده دچارحادثه نگردیده و بتوانند به نحو مطلوب از ورزش کوهنوردی لذت ببرند.
 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو