خانه اخبار ایران اخبار ورزش علوی خبر داد:نامگذاری مجموعه ورزشی دوومیدانی استان به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

علوی خبر داد:نامگذاری مجموعه ورزشی دوومیدانی استان به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF
 برگزاری آئین نامگذاری مجموعه ورزشی دوومیدانی استان به نام شهید سردارحاج قاسم سلیمانی/ شهید سلیمانی الگویی مناسب برای جامعه ورزشی ما محسوب می‌شود

 

 

 

 

 

 

برگزاری آئین نامگذاری مجموعه ورزشی دوومیدانی استان به نام شهید سردارحاج قاسم سلیمانی/ شهید سلیمانی الگویی مناسب برای جامعه ورزشی ما محسوب می‌شود

علوی مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری آئین نامگذاری مجموعه‌ ورزشی دوومیدانی استان به نام شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،علوی مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری آئین نامگذاری مجموعه‌ ورزشی دوومیدانی استان به نام شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی خبر داد.
سید محمد تقی علوی مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد به مناسبت اولین سالگرد «شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی» و در آئین نامگذاری مجموعه‌ ورزشی دوومیدانی کهگیلویه و بویراحمد به نام «شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی»اظهار داشت شهادت جانگداز سردار قاسم سلیمانی و یارانشان داغی بزرگ بر قلوب ملت ایران گذاشت و جامعه ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد نیز مانند سایر مردم ولایت مدار داغدار شد.
علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان افزود: شهید سلیمانی حق بسیار زیادی به گردن مردم ایران دارند و ما نیز باید ادامه‌دهنده راه این شهید عزیز باشیم، چرا که او الگویی مناسب برای جامعه ورزشی ما محسوب می‌شود.
مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه نام شهدا با نام امام حسین (ع) و فرهنگ عاشورا عجین و راه شهدا، همان راه شهدای کربلا و ائمه اطهار (ع) است، گفت: برای پاسداشت تلاش و مجاهدت‌های شهید سلیمانی مجموعه ورزشی دوومیدانی به نام سردار رشید اسلام «سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» نامگذاری شد.
جمشید ارسلان جو رئیس ستاد تخصصی بسیج اقشار سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین و به مناسبت اولین سالگرد «شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی» بیان داشت: در باور ما نمی‌گنجد که یک سال است که حاج قاسم در بین ما نیست و نور چشممان آرامش قلبمان از میان ما رفته، حاج قاسم آرامش دهنده قلوب ملت ایران بود.
وی افزود: شهادت سردار سلیمانی هرگز از ذهن تاریخ محو نخواهد شد، با اینکه دشمن می‌خواست با شهادت سردار سلیمانی غروب این انسان بزرگ را ببیند اما شهادت او طلوعی جدید برای شیعه، مسلمین و انقلاب اسلامی شد.
رئیس ستاد تخصصی بسیج اقشار سپاه فتح استان گفت: امروز اگر دشمن یک حاج قاسم را از ما گرفت اما ۸۰ میلیون حاج قاسم در ایران به وجود آمد و این رویش بزرگ مکتب حاج قاسم سلیمانی است.
ارسلان جو تصریح کرد: در شهادت سردار سلیمانی شاهد بودیم که چگونه مردم ادیان مختلف به شهادت سردار عاشقانه واکنش نشان دادند این همان طلوع جدید و ماندگار حاج قاسم است و ترویج این مکتب می‌تواند به عنوان مصونیت انقلاب ما باشد.
وی گفت: حاج قاسم یک انسان بزرگ و الهی بود چون الهی، فاطمی و حسینی فکر می‌کرد لذا او زمان شهادت و نوع شهادت خود را در سال ۷۸ تفسیر کرده بود برای همین امروز حاج قاسم به عنوان قهرمان جاوید ملت ایران و جهان اسلام است.
ارسلان جو ابراز داشت: حاج قاسم در هر عرصه‌ای (سیاسی، اقتصادی و …) یک قهرمان است و ما به عنوان یک مسلمان انقلابی افتخار می‌کنیم که حاج قاسم سلیمانی از جنس ما و استاد و فرمانده ماست و ما مرید او هستیم. حاج قاسم اهل زد و بند و تظاهر و ریا نبود و تنها با خدا معامله می‌کرد و به همین دلیل امروز در بین قلوب محبوب است.
آذر صفایی نیا معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد، در ادامه این مراسم شهید سلیمانی را چهره کاریزماتیک جبهه مقاومت، سردار ملی و قهرمان امت اسلامی در مبارزه با استکبار جهانی توصیف کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب به زیبایی فرمودند که حاج قاسم سلیمانی یک مکتب بود و امروز باید این مکتب را در امتداد مکاتب مختلف انقلاب اسلامی بازشناسی کرده و بیشتر برای نسل امروز بازگو کنیم.
صفای نیا تصریح کرد:شهید سلیمانی همواره برای اعتلای نام مقدس ایران اسلامی تلاش کرد و مردم ما هم باید در پشتیبانی از ارزش‌ها و آرمان‌های بلند نظام و انقلاب از این بزرگمرد تاسی کنند. ضمن اینکه خون این شهید امروز مایه شرمساری و نابودی دشمنان ما و اتحاد بیشتر گروه‌های مختلف کشور است و راه تاریخ را به نفع جبهه اسلام تغییر خواهد داد.
وی خاطر نشان کرد: شهادت مردانی چون سلیمانی نشان از قدرت دشمن نیست، بلکه نشان از ضعف و زبونی دشمن است، با شهادت سلیمانی تفکر و اندیشه ایشان در مقاومت و مبارزه با ظلم تکثیر شد .
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد، با تاکید بر لزوم تبیین بیشتر ابعاد شخصیتی و مجاهدانه شهید حاج قاسم سلیمانی برای ورزشکاران استان عنوان کرد: شهید سلیمانی فقط یک نظامی نبود، بلکه یک دیپلمات برجسته بود که با خوی انسانی و مجاهدانه خود زمینه اتحاد بین مسلمانان و محور مقاومت را ایجاد کرد.
وی در پایان این آئین از مدیر کل ورزش وجوانان استان، بسیج اقشار سپاه فتح و مسئول بسیج ورزشکاران سپاه فتح استان تقدیر وتشکر کرد.
این آئین با حضور صفایی نیا معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد، ارسلان جو رئیس ستاد تخصصی بسیج اقشار سپاه فتح استان، علوی مدیرکل ورزش وجوانان کهگیلویه و بویراحمد ، معاونین اداره کل ،محمدی مسئول بسیج ورزشکاران سپاه فتح استان،رضایی مسئول مداحان سپاه فتح ،روایی رئیس ورزش وجوانان شهرستان بویراحمد ،کارکنان اداره کل ورزش و جوانان استان و جمعی از روسای هیات های ورزشی استان وشهرستان برگزار شد.


آخرین بروزرسانی ( دوشنبه, 15 دی 1399 ساعت 12:28 )  

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو