خانه اخبار ایران اخبار ورزش دیدار رئیس هیأت کشتی استان کهگیلویه و بویراحمد با علوی مدیرکل ورزش استان

دیدار رئیس هیأت کشتی استان کهگیلویه و بویراحمد با علوی مدیرکل ورزش استان

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF
دیدار رئیس هیأت کشتی استان کهگیلویه و بویراحمد با علوی مدیرکل ورزش استان

 

 

 

 

 

 

محمد مؤمنی منش ، رئیس هیأت کشتی استان کهگیلویه و بویراحمد با همراهی فریبا حسینی معاونت تربیت بدنی و تندرستی آموزش و پرورش استان ، تعدادی از اعضای هیأت کشتی استان و روسای هیأت کشتی شهرستان‌ها در محل اداره کل ورزش و جوانان حضور و با سید محمد تقی علوی دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،محمد مؤمنی منش رئیس هیأت کشتی استان کهگیلویه و بویراحمد با علوی مدیرکل ورزش و جوانان استان دیدار و گفتگو کرد .
محمد مؤمنی منش ، رئیس هیأت کشتی استان کهگیلویه و بویراحمد با همراهی فریبا حسینی معاونت تربیت بدنی و تندرستی آموزش و پرورش استان ، تعدادی از اعضای هیأت کشتی استان و روسای هیأت کشتی شهرستان‌ها در محل اداره کل ورزش و جوانان حضور و با سید محمد تقی علوی مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد دیدار و گفتگو کردند.
محمد مومنی منش رئیس هیأت کشتی استان در این جلسه از همکاری‌های مدیرکل ورزش و جوانان استان تقدیر کرد و گفت: باوجود مربیان دلسوز و داوران خوب و ورزشکاران پرتلاش در سطح استان و تلاش و زحمت هیأت‌های سابق در این رشته هنوز زیرساخت‌های لازم و اصولی در رشته کشتی در سطح استان فراهم نشده است.
محمد مؤمنی منش تصریح کرد: تا برداشتن کامل موانع موجود و برطرف کردن مشکلات و رفع کمبودات هرگز شرایط حضور مقتدرانه کشتی‌گیران این استان در سطح میادین ملی و بین‌المللی میسر نیست .
مؤمنی منش بیان داشت :علی‌رغم تعطیلی چندین ماهه کشتی در سطح استان جلسات متعددی را در این مدت با مدیرکل ورزش برگزار کردیم که به نتایج خوبی هم رسیدیم .
وی ابراز کرد :سوئیت هیات کشتی استان که چندین سال از کشتی گرفته شده بود و در اختیار اداره‌کل ورزش قرار داشت با مساعدت علوی مدیر کل مجدداً به هیات کشتی واگذار شد.
رئیس هیأت کشتی استان از برگزاری همایش کشتی در ماه جاری در یاسوج خبر داد و ابراز داشت :در صورت شرایط مطلوب این همایش با حضور پیش‌کسوتان ،مربیان ،قهرمانان ،داوران و روسای هیأت کشتی شهرستان‌ها جهت تبادل نظر و پیشبرد ورزش کشتی استان برگزار می شود.
مدیرکل ورزش و جوانان در این دیدار ضمن تقدیر از رئیس هیأت کشتی استان بیان داشت: مؤمنی منش قبل از تصدی هیأت کشتی در هیات تیراندازی بودند که با توجه به جایگاه اجتماعی خوبی که دارند ضمن تجهیز کامل این هیأت برای اولین بار در این رشته ملی‌پوش داشته باشیم .
سید محمد تقی علوی با بیان این‌که قریب یازده ماه از آمدن ویروس کرونا می‌گذرد که باعث تعطیلی رشته‌های ورزشی شده است ویکی از آن‌ها رشته کشتی بوده است گفت: هنوز به ما اعلام نکرده‌اند که بعضی از رشته‌ها مثل کشتی و رزمی را در اماکن ورزشی شروع کنیم .
علوی افزود: اگرچه بازگشت هرچه سریع‌تر شرایط به حالت عادی و بازگشایی اماکن کشتی مطلوب همه ماست، لیکن سلامت ورزشکاران مربیان شهروندان باید در اولویت تصمیمات باشد .
مدیرکل ورزش و جوانان استان در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: جلسات مختلفی را در اداره کل ،دفتر مؤمنی منش و سالن‌های ورزشی در مورد برون رفت کشتی از وضعیت موجود برگزار کردیم که یکی از اثرات و نتایج این جلسات برگشت سوئیت هیأت کشتی بود که سال‌ها از آن گرفته شده بود .
سید محمد تقی علوی اضافه کرد: درصدد هستیم هیات پزشکی را از ساختمان کشتی خارج کنیم، ساختمان اختصاصی هیات پزشکی درحال اتمام است و به محض خروج این هیأت ساختمان در اختیار کشتی قرار خواهد گرفت.
علوی ارتقاء مربیان و داوران کشتی استان را لازم و ضروری دانست و گفت: این آمادگی را داریم که مربیان با دانش استان‌های کشتی‌خیز مثل مازندران و خوزستان را جهت آموزش مربیان و کشتی‌گیران به استان بیاوریم و از آن‌ها جهت ارتقاء کشتی استان استفاده کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اعضای هیأت کشتی که همه شما یک ظرفیت خاص دارید گفت: اگر این ظرفیت را به نحو مطلوب در جهت کمک به هیأت کشتی استان به کار ببندید مسلماً کشتی رشد چشمگیری خواهد داشت .
سید محمدتقی علوی یکی از مواردی که ورزش کشتی را تهدید می کند، عدم اسپانسر لازم در سطح استان دانست و افزود: طی پنج سال گذشته هیچ‌گونه اسپانسری از سوی هیچ شرکت و کارخانه‌ای در سطح استان ندیدم و ورود به اصناف بهترین اسپانسر در شرایط کنونی است .
در این دیدار اعضای هیأت کشتی استان و روسای هیأت کشتی شهرستان‌ها به تشریح برنامه ها و عملکرد حوزه های خود اشاره و خواستار حمایت مدیر کل ورزش و جوانان استان از این رشته شدند.


 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو